所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2SMB |
| Configuration | Single |
| Direction Type | Bi-Directional |
| Peak Pulse Power Dissipation | 600 W |
| Maximum Peak Pulse Current | 2.3 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 5 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 259 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 160 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 178 V |
| Test Current | 1 mA |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | SMB |
| Standard Package Name | DO-214-AA |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Minimum Breakdown Voltage | 178 |
| Maximum Reverse Leakage Current | 5 |
| Maximum Clamping Voltage | 259 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Maximum Reverse Stand-Off Voltage | 160 |
| Maximum Peak Pulse Current | 2.3 |
| Peak Pulse Power Dissipation | 600 |
| Operating Junction Temperature | -55 to 150 |
| Test Current | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | J-Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMB) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 178V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 160V |
| Applications | General Purpose |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Type | Zener |
| Package/Case | DO-214AA, SMB |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Clamping Voltage | 259 V |
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| Dimensions | 3.94(Max) mm W x 4.57(Max) mm L |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Series | CD214B |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Channels | 1 Channel |
| Operating Voltage | 160 V |
| Breakdown Voltage | 178 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | DO-214AA |
| Peak Surge Current | 2.3 A |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| TVS Polarity | :Bidirectional |
| Reverse Stand-Off Voltage Vrwm | :160V |
| Breakdown Voltage Min | :178V |
| Breakdown Voltage Max | :205V |
| Diode Case Style | :DO-214AA |
| No. of Pins | :2 |
| Power Dissipation Pd | :600W |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Breakdown Voltage Range | :178V to 205V |
| Weight (kg) | 0.00035 |
| Tariff No. | 85411000 |
咨询QQ
热线电话