所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2DO-214AB |
| Configuration | Single |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Peak Pulse Power Dissipation | 1500(Min) W |
| Maximum Peak Pulse Current | 10.4 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 5 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 137 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 85 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 94.4 V |
| Test Current | 1 mA |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | DO-214AB |
| Standard Package Name | DO-214-AB |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Minimum Breakdown Voltage | 94.4 |
| Maximum Reverse Leakage Current | 5 |
| Maximum Clamping Voltage | 137 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Maximum Reverse Stand-Off Voltage | 85 |
| Maximum Peak Pulse Current | 10.4 |
| Peak Pulse Power Dissipation | 1500(Min) |
| Operating Junction Temperature | -55 to 150 |
| Test Current | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | J-Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | DO-214AB, (SMC) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 94.4V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 85V |
| Applications | General Purpose |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Type | Zener |
| Package/Case | DO-214AB, SMC |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Clamping Voltage | 137 V |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 150 C |
| Series | CD214C |
| Brand | Bourns |
| Package / Case | DO-214AB |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Breakdown Voltage | 94.4 V |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Pd - Power Dissipation | 1.5 kW |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话