所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Package / Case | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package | SMC (DO-214AB) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.67V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 6V |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Standard Package | 3,000 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 3000W (3kW) |
| Type | Zener |
| Polarity | Bidirectional |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Series | CD214L-T |
| Brand | Bourns |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话