所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16CDIP |
| Type | Analog Multiplexer |
| Maximum On Resistance | 1050@5V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 60@5V|30@10V|20@15V ns |
| Multiplexer Architecture | 4:1 |
| Maximum Turn-Off Time | 450@5V ns |
| Maximum Turn-On Time | 720@5V ns |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Dual 4:1 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±9 V |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 20 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Single Supply Voltage | 5|9|12|15|18 |
| Mounting | Through Hole |
| Package Width | 7.62(Max) |
| PCB | 16 |
| Maximum On Resistance | 1050@5V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±9 |
| Maximum Turn-Off Time | 450@5V |
| Number of Inputs per Chip | 8 |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | CDIP |
| Standard Package Name | CDIP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 20 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3|±5 |
| Package Length | 21.34(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 |
| Package Height | 3.56(Max) |
| Packaging | Tube |
| Maximum Turn-On Time | 720@5V |
| Lead Shape | Through Hole |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | CDIP |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Outputs | 2 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �3/�5 V |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �2.5 V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 20 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5/9/12/15/18 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �9 V |
| Multiplexer Configuration | Dual 4 |
| Analog Switch ON Resistance | 1050@5V ohm |
| Analog Switch Turn Off Time | 450@5V ns |
| Analog Switch Turn On Time | 720@5V ns |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -55 to 125 |
| DSCC # | 7901502EA |
| Package | Pins | CDIP (J) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 1 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | CD4000 |
| tpd @ Nom Voltage | |
| Input Type | |
| Bits | |
| HiRel | Y |
| Package Group | CDIP DIESALE WAFERSALE |
| Output Type | CMOS |
| Reference Design | |
| Additional Features | Low Power Break-before-make |
| VCC | 18 |
| Operating Temperature Range | -55 to 125 |
| Datasheet | SCHS047H |
| F @ Nom Voltage | |
| ICC @ Nom Voltage | |
| Schmitt Trigger | No |
| Rating | Military |
| TI Design | |
| Ron | 125 |
| Bandwidth | 25 |
| Voltage |
咨询QQ
热线电话