所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 2 |
| On Resistance (Max) | 1050 Ohms |
| On Time (Max) | 720 ns |
| Off Time (Max) | 450 ns |
| Propagation Delay Time | 60 ns, 30 ns, 20 ns |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 20 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-16 |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Life | Obsolete |
| Function | Multiplexer/Demultiplexer |
| Circuit | 2 x 4:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SOIC N |
| Voltage Supply Source | Single, Dual Supply |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| On-State Resistance | 240 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3 V ~ 20 V, ±2.5 V ~ 9 V |
| Standard Package | 5,000 |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -55 to 125 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | CD4000 |
| tpd @ Nom Voltage | |
| Input Type | CMOS |
| Bits | 4 |
| HiRel | |
| Package Group | PDIP SO SOIC TSSOP |
| Output Type | CMOS |
| Reference Design | |
| Additional Features | Low Power Break-before-make |
| VCC | 18 |
| Operating Temperature Range | -55 to 125 |
| Datasheet | SCHS047H |
| F @ Nom Voltage | 25 |
| ICC @ Nom Voltage | 0.1 |
| Schmitt Trigger | No |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Ron | 125 |
| Bandwidth | 25 |
| Voltage | 5 10 15 |
| Supply Type | Single Supply, Dual Supply |
| On Time - Max | 720 ns |
| On Resistance - Max | 240 Ohms |
| Product | Multiplexers/Demultiplexers |
| Brand | Texas Instruments |
| Off Time - Max | 450 ns |
| Configuration | 2 x 4:1 |
| Maximum Dual Supply Voltage | +/- 9 V |
| Length | 9.9 mm |
| Supply Voltage - Max | 18 V |
| Supply Voltage - Min | 5 V |
| Series | CD4052B |
| Height | 1.58 mm |
| Supply Current - Max | 100 uA |
咨询QQ
热线电话