所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC |
| Type | Analog Multiplexer |
| Maximum On Resistance | 1050@5V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 60@5V|30@10V|20@15V ns |
| Multiplexer Architecture | 4:1 |
| Maximum Turn-Off Time | 450@5V ns |
| Maximum Turn-On Time | 720@5V ns |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Dual 4:1 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±9 V |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 20 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 8 |
| On Resistance (Max) | 125 Ohms |
| Propagation Delay Time | 30 ns |
| Operating Supply Current | 10 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-16 |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Packaging | Reel |
| Series | CD4052B |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Typical Single Supply Voltage | 5|9|12|15|18 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 16 |
| Maximum On Resistance | 1050@5V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±9 |
| Maximum Turn-Off Time | 450@5V |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 20 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3|±5 |
| Number of Inputs per Chip | 8 |
| Package Length | 10(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Maximum Turn-On Time | 720@5V |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Multiplexer/Demultiplexer |
| Circuit | 2 x 4:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SOIC N |
| Voltage Supply Source | Single, Dual Supply |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| On-State Resistance | 240 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3 V ~ 20 V, ±2.5 V ~ 9 V |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 296-31506-1 |
| On Resistance - Max | 125 Ohms |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | SOIC |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Outputs | 2 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �3/�5 V |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �2.5 V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 20 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5/9/12/15/18 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �9 V |
| Multiplexer Configuration | Dual 4 |
| Analog Switch ON Resistance | 1050@5V ohm |
| Analog Switch Turn Off Time | 450@5V ns |
| Analog Switch Turn On Time | 720@5V ns |
| No. of Circuits | :2 |
| Supply Current | :80nA |
| On State Resistance Max | :240ohm |
| Supply Voltage Range | :3V to 20V |
| Analogue Switch Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :16 |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Base Number | :4052 |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +125°C |
| Weight (kg) | 0.00027 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -55 to 125 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | CD4000 |
| tpd @ Nom Voltage | |
| Input Type | CMOS |
| Bits | 4 |
| HiRel | |
| Package Group | PDIP SO SOIC TSSOP |
| Output Type | CMOS |
| Reference Design | |
| Additional Features | Low Power Break-before-make |
| VCC | 18 |
| Datasheet | SCHS047H |
| F @ Nom Voltage | 25 |
| ICC @ Nom Voltage | 0.1 |
| Schmitt Trigger | No |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Ron | 125 |
| Bandwidth | 25 |
| Voltage | 5 10 15 |
咨询QQ
热线电话