所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16PDIP |
| Type | PLL |
| Family | CD74HC297 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3|5 V |
| Minimum Input Frequency | 35 MHz |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Phase Locked Loops - PLL |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Supply Voltage - Max | 6 V |
| Supply Voltage - Min | 2 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | PDIP-16 |
| Packaging | Tube |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Input | Clock |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Frequency - Max | 55MHz |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Output | Clock |
| PLL | Yes |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | CD74HC297 |
| Unit Weight | 0.033570 oz |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -55 to 125 |
| Package | Pins | PDIP (N) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 25 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | HC |
| tpd @ Nom Voltage | 43 |
| Bits | 1 |
| Input Level | |
| HiRel | |
| Package Group | PDIP |
| Reference Design | |
| VCC | 6 |
| Operating Temperature Range | -55 to 125 |
| Datasheet | SCHS177B |
| Output Level | |
| F @ Nom Voltage | 70 |
| ICC @ Nom Voltage | 0.08 |
| Rating | Catalog |
| Output Drive (IOL/IOH) | 5.2/-7.8 |
| TI Design | |
| Voltage | 3.3 5 |
| Brand | Texas Instruments |
| Height | 4.57 mm |
| Length | 19.3 mm |
咨询QQ
热线电话