所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24SOIC |
| Type | Analog Multiplexer |
| Maximum On Resistance | 180@4.5V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 15@4.5V ns |
| Multiplexer Architecture | 16:1 |
| Maximum Turn-Off Time | 58@4.5V ns |
| Maximum Turn-On Time | 60@4.5V ns |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Single 16:1 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.5 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Switches | 1 |
| On Resistance (Max) | 180 Ohms |
| On Time (Max) | 60 ns |
| Off Time (Max) | 58 ns |
| Propagation Delay Time | 15 ns |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-24 |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Packaging | Tube |
| Series | CD74HCT4067 |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 7.6(Max) |
| PCB | 24 |
| Maximum On Resistance | 180@4.5V |
| Maximum Turn-Off Time | 58@4.5V |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Single |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Number of Inputs per Chip | 16 |
| Package Length | 15.6(Max) |
| Pin Count | 24 |
| Number of Outputs per Chip | 1 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.5 |
| Package Height | 2.35(Max) |
| Maximum Turn-On Time | 60@4.5V |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Multiplexer/Demultiplexer |
| Circuit | 1 x 1:16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| On-State Resistance | 160 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Package/Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| On Time - Max | 60 ns |
| Unit Weight | 0.022025 oz |
| On Resistance - Max | 180 Ohms |
| Off Time - Max | 58 ns |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | SOIC |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Number of Inputs | 16 |
| Number of Outputs | 1 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 4.5 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Multiplexer Configuration | Single 16 |
| Analog Switch ON Resistance | 180@4.5V ohm |
| Analog Switch Turn Off Time | 58@4.5V ns |
| Analog Switch Turn On Time | 60@4.5V ns |
| No. of Circuits | :1 |
| Supply Current | :8µA |
| On State Resistance Max | :180ohm |
| Supply Voltage Range | :4.5V to 5.5V |
| Analogue Switch Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :24 |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Logic Case Style | :SOIC |
| Logic Function Number | :744067 |
| Logic IC Base Number | :744067 |
| Logic IC Family | :HCT |
| Logic IC Function | :16-Channel Analog Multiplexer / Demultiplexer |
| Logic Type | :Analogue Multiplexer / Demultiplexer |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +125°C |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Supply Voltage Min | :4.5V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.0025 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -55 to 125 |
| Package | Pins | SOIC (DW) | 24 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 25 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | HCT |
| tpd @ Nom Voltage | |
| Input Type | TTL |
| Bits | 16 |
| HiRel | |
| Package Group | SOIC |
| Output Type | CMOS |
| Reference Design | |
| Additional Features | Low Power Break-before-make |
| VCC | 5.5 |
| Datasheet | SCHS209C |
| F @ Nom Voltage | 89 |
| ICC @ Nom Voltage | 0.008 |
| Schmitt Trigger | No |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Ron | 90 |
| Bandwidth | 89 |
| Voltage | 5 |
咨询QQ
热线电话