所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Time Delay & Timing Relays |
| RoHS | No |
| Supply Voltage | 120 VAC |
| Timing Range | 1 s |
| Contact Form | 2 Form C (DPDT-BM) |
| Contact Rating | 10 A at 30 VDC, 277 VAC |
| Termination Style | 8 Pin Octal Plug |
| Mode of Operation | Delay on Operate |
| Part # Aliases | 3-1393136-5 |
| Industry Aliases | 3-1393136-5, CDA-38-70012 |
| Subcategory | Electromechanical Relay |
| Lead Time | 84 Days |
| Function | On-Delay |
| Timing Adjustment Method | Fixed |
| Mounting Type | Socket |
| Relay Type | Integrated |
| Output Type | Mechanical Relay |
| Timing Initiate Method | Input Voltage |
| Delay Time | Fixed, 1 Sec |
| Circuit | DPDT (2 Form C) |
| Standard Package | 6 |
| Voltage - Supply | 120VAC |
| Contact Rating @ Voltage | 10A @ 277VAC |
| rohs | Lead free / RoHS non-compliant |
| 端子电流额定值 (A) | 10 |
| 电压(最大值) | 130 V |
| 驱动系统 | 交流 |
| 端接类型 | 8 插针八式插头 |
| 继电器类型 | 延时 |
| 工作温度范围 (°C) | -40 – 55 |
| 尺寸 (L x W x H)(近似值) | 61.1 x 45.2 x 74.6 mm [ 2.407 x 1.78 x 2.939 in ] |
| 安装类型 | 插座 |
| 端子基材 | 银氧化镉 |
| 多个定时范围 | 不带 |
| 延迟时间 | 1 秒 |
| 可重复性(最大值) | ±1% |
| 端子排列方式 | 2 Form C,DPDT,2 C/O |
| 外壳类型 | Yellow Plastic Case |
| 产品类别 | 机电式继电器 |
| 動作モード | 运行延迟 |
| 产品类型 | 继电器 |
| 输入电压 (VAC) | 120 |
| 制御のタイプ | 固定 |
咨询QQ
热线电话