所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 50V |
| Capacitance | 6800pF |
| Standard Package | 10,000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Applications | High Reliability |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Other Names | 445-8071-1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product | High Reliability MLCCs |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | CGJ |
| Case Code - mm | 1005 |
| Voltage Rating | 50 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Case Length | 1 mm |
| Case Code - in | 0402 |
| Case Height | 0.5 mm |
| Case Width | 0.5 mm |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Type | High Reliability Multilayer Ceramic Chip Capacitor |
| Part # Aliases | CGJ2B2X7R1H682K |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话