所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Capacitance | 0.47µF |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Applications | High Reliability |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Standard Package | 4,000 |
| Thickness (Max) | 0.034" (0.87mm) |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| Tolerance | ±10% |
| Other Names | 445-8142-1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product | High Reliability MLCCs |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | CGJ |
| Case Code - mm | 1608 |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Case Length | 1.6 mm |
| Case Code - in | 0603 |
| Case Height | 0.8 mm |
| Package / Case | 0603 (1608 metric) |
| Case Width | 0.8 mm |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Type | High Reliability Multilayer Ceramic Chip Capacitor |
| Part # Aliases | CGJ3E2X7R0J474K |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 电容 | 0.47µF |
| 容差 | ±10% |
| 大小/尺寸 | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| 电压 - 额定 | 6.3V |
| 操作温度 | -55°C ~ 125°C |
| 温度系数 | X7R |
| 应用 | High Reliability |
| 装配类型 | Surface Mount, MLCC |
| 系列 | CGJ |
| 厚度(最大值) | 0.034" (0.87mm) |
咨询QQ
热线电话