所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Matchcode | CGP30 |
| V(RRM) | 1400V |
| U(F) | 1.2V |
| Package | DO-201AD |
| Unit Pack | 1400 |
| Standard Leadtime | 10 weeks |
| MOQ | 2800 |
| I(F) | 3A |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Automotive | NO |
| T(j)max | 175°C |
| I(FSM) | 100A |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 1400V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 3A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1400V (1.4kV) |
| Thermal Resistance | 20°C/W Ja |
| Capacitance @ Vr, F | 40pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | DO-201AD |
| Reverse Recovery Time (trr) | 15µs |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Standard Package | 1,400 |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Package/Case | DO-201AD, Axial |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1400 |
| Product | Standard Recovery Rectifiers |
| Product Category | Rectifiers |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Forward Continuous Current | 3 A |
| Forward Voltage Drop | 1.2 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Reverse Voltage | 1400 V |
| Reverse Current IR | 5 uA |
| Recovery Time | 15000 ns |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Tradename | SUPERECTIFIER |
| Package / Case | DO-201AD |
| Configuration | Single |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| Max Surge Current | 100 A |
咨询QQ
热线电话