所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 7.37 X 2.29 X 7.37 |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 0.22 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Lead Pitch For Radial | 5.08 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Length | 7.37 mm |
| Product Depth | 2.29 mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded |
| RoHS | No |
| Capacitance | 0.22 uF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Lead Spacing | 5.08 mm |
| Product | High Reliability MLCCs |
| Lead Style | Straight |
| Case Height | 7.37 mm |
| Case Length | 7.37 mm |
| Case Width | 2.29 mm |
| Dimensions | 2.29 mm W x 7.37 mm L x 7.37 mm H |
| Lead Diameter | 0.64 mm |
| Packaging | Bulk |
| Series | CK06 |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Product Length | 7.37 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 2.29 |
| Product Height | 7.37 |
| Case Style | Molded |
| Technology | Standard |
| Wire Form | Straight |
| Unit Pack | 0 |
| MOQ | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | BX |
| Height - Seated (Max) | 0.300" (7.62mm) |
| Size / Dimension | 0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm) |
| Applications | General Purpose |
| Features | Military |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Depth | 2.29mm |
| Height | 7.37mm |
| Length | 7.37mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Tolerance Minus | -10% |
| Tolerance Plus | +10% |
| Type | Multilayer Ceramic Capacitors |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Construction | Radial |
| Tolerance (+ or -) | 10% |
| Temp Coeff (Dielectric) | X7R |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | Not Required |
| Product Length (mm) | 7.37 mm |
| Product Depth (mm) | 2.29 mm |
| Product Height (mm) | 7.37 mm |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| Product Range | :AVX - CK06 Series |
| Capacitance Tolerance | :± 10% |
| Dielectric Characteristic | :X7R |
| Capacitor Terminals | :Radial Leaded |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Climatic Category | :55/125/56 |
| External Depth | :2.29mm |
| External Length / Height | :7.37mm |
| External Width | :7.37mm |
| Insulation Resistance | :100000Mohm |
| No. of Pins | :2 |
| Power Factor | :0.025 |
| Proof Voltage | :125V |
| Temperature Coeff. + | :15ppm/°C |
| Temperature Coeff. - | :-15ppm/°C |
| Tolerance + | :10% |
| Tolerance - | :10% |
| Voltage Rating V DC | :50V |
| Weight (kg) | 0.06 |
| Tariff No. | 85322400 |
| Case Code | CK06 |
| Material, Element | Ceramic |
| Standards | MIL-C-11015 |
| Temperature, Operating, Maximum | 125 °C |
| Temperature, Operating, Minimum | -55 °C |
| Termination | Radial |
| Thickness | 0.090 ± 0.010 in. |
| Voltage, Rating | 50 VDC |
咨询QQ
热线电话