Samsung Electro-Mechanics America, Inc
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Capacitance | 0.47µF |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Standard Package | 10,000 |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Package/Case | 0201 (0603 Metric) |
| Tolerance | ±10% |
| Other Names | 1276-1337-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Thickness(mm) | 0.3mm |
| RatedVoltage | 6.3Vdc |
| TempCharacteristic | X5R(-55 ~ +85) |
| Size L x W mm (Inch) | 0.6x0.3(0201) |
咨询QQ
热线电话