所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0201 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.47 uF |
| Voltage | 4 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X5R |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 0.6 mm |
| Product Height | 0.3 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Length | 0.6 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 0.3 |
| Product Height | 0.3 |
| Packaging | Cardboard Tape and Reel |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Capacitance | 0.47µF |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 4V |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Other Names | 1276-1339-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 85C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 20% |
| Temp Coeff (Dielectric) | X5R |
| Wire Form | Not Required |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 |
| Product Length (mm) | 0.6 mm |
| Product Depth (mm) | 0.3 mm |
| Product Height (mm) | 0.3 mm |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| 电容 | 0.47µF |
| 容差 | ±20% |
| 大小/尺寸 | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| 电压 - 额定 | 4V |
| 操作温度 | -55°C ~ 85°C |
| 温度系数 | X5R |
| 应用 | General Purpose |
| 装配类型 | Surface Mount, MLCC |
| 系列 | CL |
| 厚度(最大值) | 0.013" (0.33mm) |
| Thickness(mm) | 0.3mm |
| RatedVoltage | 4Vdc |
| TempCharacteristic | X5R(-55 ~ +85) |
| Size L x W mm (Inch) | 0.6x0.3(0201) |
咨询QQ
热线电话