所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0201 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 100 pF |
| Voltage | 25 Vdc |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 0.6 mm |
| Product Height | 0.3 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Length | 0.6 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 0.3 |
| Product Height | 0.3 |
| Packaging | Paper Tape and Reel |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Matchcode | KC100P0201NP0025J NORM |
| Style | CHIP |
| Electrodes | NME |
| T(A) min | -55°C |
| Tape type | PAPER |
| Unit Pack | 10000 |
| Standard Leadtime | 20 weeks |
| MOQ | 20000 |
| C(N) | 100pF |
| T(A) max | +125°C |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Package | 0201 |
| Case size | 0201 |
| Automotive | NO |
| Termination | NISN |
| V(N) | 25V |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 25V |
| Capacitance | 100pF |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Applications | General Purpose |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Other Names | 1276-1385-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话