Samsung Electro-Mechanics America, Inc
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Matchcode | KC470N0402X5R025K NORM |
| Style | CHIP |
| Unit Pack | 10000 |
| Standard Leadtime | 20 weeks |
| Tolerance | 10% |
| Tape type | PAPER |
| Automotive | NO |
| C(N) | 470nF |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| V(N) | 25V |
| Dielectric | X5R |
| T(A) min | -55°C |
| Package | 0402 |
| T(A) max | +85°C |
| Length | 1mm |
| Termination | NISN |
| Electrodes | BME |
| Diameter/width | 0.5mm |
| MOQ | 10000 |
| Height | 0.5mm |
| Packaging | REEL PAP |
| Case size | 0402 |
| Capacitance | 0.47µF |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 25V |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Standard Package | 10,000 |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package/Case | 0402 (1005 Metric) |
| Other Names | 1276-1477-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话