Samsung Electro-Mechanics America, Inc
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 10V |
| Capacitance | 0.47µF |
| Standard Package | 10,000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Other Names | 1276-1478-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Thickness(mm) | 0.5mm |
| RatedVoltage | 10Vdc |
| TempCharacteristic | X5R(-55 ~ +85) |
| Size L x W mm (Inch) | 1.0x0.5(0402) |
咨询QQ
热线电话