所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0402 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.033 uF |
| Voltage | 16 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 1 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 16V |
| Capacitance | 0.033µF |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Applications | General Purpose |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Other Names | 1276-1557-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Thickness(mm) | 0.5mm |
| RatedVoltage | 16Vdc |
| TempCharacteristic | X7R(-55 ~ +125) |
| Size L x W mm (Inch) | 1.0x0.5(0402) |
咨询QQ
热线电话