所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0603 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.1 uF |
| Voltage | 16 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 1.6 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Length | 1.6 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 0.8 |
| Product Height | 0.8 |
| Packaging | Paper Tape and Reel |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Matchcode | KC100N0603X7R016K NORM |
| Style | CHIP |
| Electrodes | BME |
| T(A) min | -55°C |
| Tape type | PAPER |
| Unit Pack | 4000 |
| Standard Leadtime | 20 weeks |
| MOQ | 4000 |
| C(N) | 100nF |
| T(A) max | +125°C |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Package | 0603 |
| Case size | 0603 |
| Automotive | NO |
| Termination | NISN |
| V(N) | 16V |
| Capacitance | 0.1µF |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 16V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Other Names | 1276-1005-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 10% |
| Temp Coeff (Dielectric) | X7R |
| Wire Form | Not Required |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 |
| Product Length (mm) | 1.6 mm |
| Product Depth (mm) | 0.8 mm |
| Product Height (mm) | 0.8 mm |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| Case | 0603 |
| Multiplicity | 100 |
| Capacitor type | ceramic |
| Gross weight | 0.04 g |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Capacitor kind | MLCC |
| Operating voltage | 16V |
| Collective package [pcs] | 4000 |
| spg | 4000 |
咨询QQ
热线电话