所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0603 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.0033 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 1.6 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Length | 1.6 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 0.8 |
| Product Height | 0.8 |
| Packaging | Paper Tape and Reel |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Matchcode | KC3,3N0603X7R050K NORM |
| Style | CHIP |
| Electrodes | BME |
| T(A) min | -55°C |
| Tape type | PAPER |
| Unit Pack | 15000 |
| Standard Leadtime | 20 weeks |
| MOQ | 60000 |
| C(N) | 3,3nF |
| T(A) max | +125°C |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Package | 0603 |
| Case size | 0603 |
| Automotive | NO |
| Termination | NISN |
| V(N) | 50V |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 50V |
| Capacitance | 3300pF |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Applications | General Purpose |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话