Samsung Electro-Mechanics America, Inc
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 50V |
| Capacitance | 150pF |
| Standard Package | 4,000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Tolerance | ±2% |
| Other Names | 1276-2196-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Thickness(mm) | 0.8mm |
| RatedVoltage | 50Vdc |
| TempCharacteristic | C0G(-55 ~ +125) |
| Size L x W mm (Inch) | 1.6x0.8(0603) |
咨询QQ
热线电话