所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0805 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.033 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 2 mm |
| Product Height | 0.65 mm |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Length | 2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 1.25 |
| Product Height | 0.65 |
| Packaging | Paper Tape and Reel |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Matchcode | KC33N0805X7R050K NORM |
| Style | CHIP |
| Electrodes | BME |
| T(A) min | -55°C |
| Tape type | PAPER |
| Unit Pack | 10000 |
| Standard Leadtime | 20 weeks |
| MOQ | 10000 |
| C(N) | 33nF |
| T(A) max | +125°C |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Package | 0805 |
| Case size | 0805 |
| Automotive | NO |
| Termination | NISN |
| V(N) | 50V |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 50V |
| Capacitance | 0.033µF |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
| Applications | General Purpose |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.030" (0.75mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 10% |
| Temp Coeff (Dielectric) | X7R |
| Wire Form | Not Required |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Product Length (mm) | 2 mm |
| Product Depth (mm) | 1.25 mm |
| Product Height (mm) | 0.65 mm |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
咨询QQ
热线电话