Samsung Electro-Mechanics America, Inc
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 50V |
| Capacitance | 0.033µF |
| Standard Package | 4,000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.030" (0.75mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Other Names | 1276-2507-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Thickness(mm) | 0.65mm |
| RatedVoltage | 50Vdc |
| TempCharacteristic | X7R(-55 ~ +125) |
| Size L x W mm (Inch) | 2.0x1.25(0805) |
咨询QQ
热线电话