所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Solid State Relays - Industrial Mount |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Control Voltage Range | 3 VDC to 32 VDC |
| Load Voltage Rating | 240 VAC |
| Load Current Rating | 5 A |
| Output Device | AC Output |
| Mounting Style | Panel |
| Product Type | Industrial Mount |
| Series | CL |
| Termination Style | Screw |
| EU RoHS | Compliant |
| I/O Isolation Voltage | 4000(RMS) |
| Input Type | DC |
| Circuit Arrangement | 1 Form A |
| Package Height | 32.8 |
| Mounting | Screw |
| Maximum Turn-Off Time | 8.33 |
| Maximum Input Current | 14(Typ) |
| Output Type | AC |
| Maximum Output Voltage | 280(RMS) |
| Maximum Output Current | 5(RMS) |
| Maximum Off-State Leakage Current | 7000(RMS) |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 50 |
| Package Width | 58.2 |
| Maximum Turn-On Time | 8.33 |
| PCB | 4 |
| Maximum Operating Temperature | 80 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Package Length | 44.5 |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Input Voltage | 32 |
| Relay Type | Relay |
| Mounting Type | Chassis Mount or Panel Mount |
| Load Current | 5A |
| Voltage - Load | 24 ~ 280 V |
| Packaging | Bulk |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Standard Package | 10 |
| Voltage - Input | 3 ~ 32VDC |
| Other Names | CC1763 |
| Package/Case | Hockey Puck |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| CAD Drawing | 3D CAD Model |
| Depth | 32.8mm |
| Height | 58.2mm |
| Length | 44.5mm |
| Maximum Control Voltage | 32 V dc |
| Maximum Load Current | 5 A rms |
| Maximum Load Voltage | 280 V rms |
| Maximum Turn On Time | 1/2 cycle |
| Minimum Control Voltage | 3 V dc |
| Minimum Load Current | 150 mA rms |
| Minimum Load Voltage | 24 V rms |
| Off State Leakage Current | 7 mA rms |
| Switching Type | Zero Crossing |
| Terminal Type | Screw |
| Operating Voltage Min | :24VAC |
| Operating Voltage Max | :280VAC |
| Control Voltage DC Min | :3VDC |
| Control Voltage DC Max | :32VDC |
| Contact Configuration | :(Not Applicable) |
| Switching Mode | :Zero Crossing |
| Relay Terminals | :Screw |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Control Voltage Type | :DC |
| Isolation Voltage | :4kV |
| Operating Voltage Range | :24V AC to 280V AC |
| Weight (kg) | 0.079 |
| Tariff No. | 85364900 |
咨询QQ
热线电话