Samsung Electro-Mechanics America, Inc
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Capacitance | 47µF |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 10V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Standard Package | 1,000 |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) |
| Package/Case | 1210 (3225 Metric) |
| Tolerance | ±20% |
| Other Names | 1276-3380-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 85C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Construction | SMT Chip |
| Voltage | 10VDC |
| Tolerance (+ or -) | 20% |
| Temp Coeff (Dielectric) | X5R |
| Wire Form | Not Required |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Package / Case | 1210 |
| Product Length (mm) | 3.2 mm |
| Product Depth (mm) | 2.5 mm |
| Product Height (mm) | 2.5 mm |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| Thickness(mm) | 2.5mm |
| RatedVoltage | 10Vdc |
| TempCharacteristic | X5R(-55 ~ +85) |
| Size L x W mm (Inch) | 3.2x2.5(1210) |
咨询QQ
热线电话