所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Potentiometers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Taper | Linear |
| Number of Turns | 1 |
| Resistance | 1 kOhms |
| Element Type | Composition |
| Shaft Type | Slotted |
| Termination Style | Solder Lug |
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 10 % |
| Packaging | Bulk |
| Shaft Diameter | 6.35 mm |
| Shaft Length | 50.8 mm |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Resistance (Ohms) | 1k |
| Actuator Length | 2.000" (50.80mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Resistive Material | Carbon |
| Power (Watts) | 2W |
| Actuator Diameter | 0.250" (6.35mm) |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Actuator Type | Slotted Shaft |
| Standard Package | 2 |
| Rotation | 312° |
| Size - Body | Round - 1.157" Dia x 0.625" L (29.40mm x 15.88mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话