所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 16nF @ 10V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1mA |
| Standard Package | 10 |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 6.5V @ 15V, 100A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200V |
| Supplier Device Package | Module |
| Power - Max | 560W |
| Package / Case | Module |
| Input | Standard |
| Configuration | Half Bridge |
| NTC Thermistor | No |
| Collector Current (DC) | 100 A |
| Collector-Emitter Voltage | 1200 V |
| Mounting | Screw |
| Pin Count | 7 |
| Operating Temperature (Max) | 150C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Channel Type | N |
| Gate to Emitter Voltage (Max) | �20 V |
| Rad Hardened | No |
| Transistor Polarity | :N Channel |
| DC Collector Current | :100A |
| Collector Emitter Voltage Vces | :1.2kV |
| Power Dissipation Pd | :560W |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | :1.2kV |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85412100 |
咨询QQ
热线电话