所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Metal Film |
| Resistance Value | 2.7 KOhm |
| Tolerance | 2 % |
| Power Rating | 1 W |
| Product Diameter | 3.68 mm |
| Product Length | 9.53 mm |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Case Style | Conformal |
| Lead Finish | Tin/Lead |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bulk |
| Resistance (Ohms) | 2.7k |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm) |
| Power (Watts) | 1W |
| Composition | Metal Film |
| Package/Case | Axial |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话