所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Metal Film Resistors - Through Hole |
| RoHS | No |
| Resistance | 2.7 kOhms |
| Tolerance | 5 % |
| Power Rating | 500 mW (1/2 W) |
| Voltage Rating | 500 V |
| Temperature Coefficient | 200 PPM / C |
| Termination Style | Axial |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 175 C |
| Dimensions | 3.68 mm Dia. x 9.53 mm L |
| Packaging | Reel |
| Case Diameter | 3.68 mm |
| Case Length | 9.53 mm |
| Lead Diameter | 0.81 mm |
| Noise | 0.1 mVolt |
| Product | Metal Film Resistors Controlled Temp Coefficient |
| Series | CMF |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Type | Metal Film Resistors, Industrial, Precision |
| Resistance (Ohms) | 2.7k |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Number of Terminations | 2 |
| Standard Package | 1,000 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm) |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Composition | Metal Film |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Unit Weight | 0.021164 oz |
咨询QQ
热线电话