所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Resistance (Ohms) | 11k |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm) |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Standard Package | 100 |
| Tolerance | ±0.1% |
| Composition | Metal Film |
| Package/Case | Axial |
| Case Diameter | 1.65 mm |
| Product | Metal Film Resistors Controlled Temp Coefficient |
| Product Category | Metal Film Resistors |
| Lead Diameter | 0.41 mm |
| Voltage Rating | 200 V |
| Series | CMF |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 175 C |
| Termination Style | Axial |
| Resistance | 11 kOhms |
| Unit Weight | 0.004233 oz |
| Case Length | 3.81 mm |
| Power Rating | 125 mW (1/8 W) |
| Type | Metal Film Resistors, Industrial, Precision |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话