所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| メーカ | Vishay |
| 製品カテゴリ | 金属被膜抵抗器 - スルーホール |
| RoHS | RoHS 認証 |
| 抵抗 | 21 kOhms |
| 公差 | 1 % |
| 電力定格 | 125 mW (1/8 W) |
| 定格電圧 | 200 V |
| 温度係数 | 50 PPM / C |
| 末端様式 | Axial |
| 動作温度範囲 | - 55 C to + 175 C |
| 寸法 | 1.65 mm Dia. x 3.81 mm L |
| パッケージ化 | Reel |
| ケースの直径 | 1.65 mm |
| ケースの長さ | 3.81 mm |
| 製品 | Metal Film Resistors Controlled Temp Coefficient |
| シリーズ | CMF |
| タイプ | Metal Film Resistors, Industrial, Precision |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 21k |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm) |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Standard Package | 1,000 |
| Composition | Metal Film |
| Tolerance | ±1% |
| Other Names | CMF21.0KQFTR |
| Package/Case | Axial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Diameter | 1.65 mm |
| Product | Metal Film Resistors Controlled Temp Coefficient |
| Product Category | Metal Film Resistors - Through Hole |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 175 C |
| Series | CMF |
| Voltage Rating | 200 V |
| Termination Style | Axial |
| Resistance | 21 kOhms |
| Case Length | 3.81 mm |
| Power Rating | 125 mW (1/8 W) |
| Type | Metal Film Resistors, Industrial, Precision |
咨询QQ
热线电话