所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 21.5k |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm) |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Standard Package | 1,000 |
| Composition | Metal Film |
| Tolerance | ±1% |
| Other Names | CMF21.5KQFTR |
| Package/Case | Axial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Diameter | 1.65 mm |
| Product | Metal Film Resistors Controlled Temp Coefficient |
| Product Category | Metal Film Resistors - Through Hole |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 175 C |
| Series | CMF |
| Voltage Rating | 200 V |
| Termination Style | Axial |
| Resistance | 21.5 kOhms |
| Case Length | 3.81 mm |
| Power Rating | 125 mW (1/8 W) |
| Type | Metal Film Resistors, Industrial, Precision |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话