所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Metal Film Resistors - Through Hole |
| RoHS | No |
| Resistance | 10.4 kOhms |
| Tolerance | 0.1 % |
| Power Rating | 250 mW (1/4 W) |
| Voltage Rating | 250 V |
| Temperature Coefficient | 25 PPM / C |
| Termination Style | Axial |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 175 C |
| Dimensions | 2.29 mm Dia. x 6.1 mm L |
| Packaging | Reel |
| Case Diameter | 2.29 mm |
| Case Length | 6.1 mm |
| Lead Diameter | 0.64 mm |
| Noise | 0.1 mVolt |
| Product | Metal Film Resistors Controlled Temp Coefficient |
| Series | CMF |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Type | Metal Film Resistors, Industrial, Precision |
| Part # Aliases | .1%T9TR 10.4K CMF55 |
| Resistance (Ohms) | 10.4k |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Number of Terminations | 2 |
| Standard Package | 1,000 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Composition | Metal Film |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Unit Weight | 0.007055 oz |
咨询QQ
热线电话