所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Metal Film Resistors - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 150 kOhms |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 500 mW (1/2 W) |
| Voltage Rating | 500 V |
| Temperature Coefficient | 50 PPM / C |
| Termination Style | Axial |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 175 C |
| Dimensions | 3.68 mm Dia. x 8.74 mm L |
| Packaging | Bulk |
| Case Diameter | 3.68 mm |
| Case Length | 8.74 mm |
| Lead Diameter | 0.64 mm |
| Noise | 0.1 uVolt/Volts |
| Product | Metal Film Resistors Controlled Temp Coefficient |
| Series | CMF |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Type | Metal Film Resistors, Industrial, Precision |
| メーカ | Vishay |
| 製品カテゴリ | 金属被膜抵抗器 - スルーホール |
| 抵抗 | 150 kOhms |
| 公差 | 1 % |
| 電力定格 | 500 mW (1/2 W) |
| 定格電圧 | 500 V |
| 温度係数 | 50 PPM / C |
| 末端様式 | Axial |
| 動作温度範囲 | - 55 C to + 175 C |
| 寸法 | 3.68 mm Dia. x 8.74 mm L |
| パッケージ化 | Bulk |
| ケースの直径 | 3.68 mm |
| ケースの長さ | 8.74 mm |
| リード線の直径 | 0.64 mm |
| ノイズ | 0.1 uVolt/Volts |
| 製品 | Metal Film Resistors Controlled Temp Coefficient |
| シリーズ | CMF |
| 工場パックの数量 | 100 |
| タイプ | Metal Film Resistors, Industrial, Precision |
| Resistance (Ohms) | 150k |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm) |
| Power (Watts) | 1W |
| Standard Package | 100 |
| Composition | Metal Film |
| Package/Case | Axial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.017637 oz |
| Material, Element | Metal Film |
| Power, Rating | 0.25 W |
| Termination | Axial |
咨询QQ
热线电话