所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | SOT-23 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| Peak Reverse Recovery Time | 4 |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Maximum Continuous Forward Current | 0.2 |
| Operating Junction Temperature | -65 to 150 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 100 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Reverse Current | 0.5 |
| Maximum Power Dissipation | 350 |
| Peak Forward Voltage | 1.1@0.1A |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Configuration | Dual Series |
| Type | Switching Diode |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Maximum Diode Capacitance | 1.5 pF |
| Forward Voltage Drop | 1.1 V |
| Product | Switching Diodes |
| Product Category | Diodes - General Purpose, Power, Switching |
| Maximum Power Dissipation | 350 mW |
| Forward Continuous Current | 200 mA |
| Maximum Reverse Leakage Current | 500 nA |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 150 C |
| Peak Reverse Voltage | 100 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Recovery Time | 2 ns |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Package / Case | SOT-23 |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Max Surge Current | 500 mA |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -65C to 150C |
| Package Type | SOT-23 |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Rectifier Type | Switching Diode |
| Peak Rep Rev Volt | 100 |
| Rev Curr | 0.5 |
| Rev Recov Time | 4 |
| Forward Voltage | 1.1 |
| Avg. Forward Curr (Max) | 0.2 |
| DELETED | Not Compliant |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 200mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 100mA |
| Supplier Device Package | SOT-23 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Diode Configuration | 1 Pair Series Connection |
| Standard Package | 1 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.1V @ 100mA |
| Speed | Small Signal = |
| Other Names | CMPD7000 CT |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话