所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | ON None OFF |
| Pole Throw Configuration | DPST |
| Mounting | Panel Mount |
| Maximum Current Rating | 16@125VAC@(CSA/UL) A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250@(CSA/UL) V |
| Terminal Type | Quick Connect |
| Illumination Type | Neon Lamp |
| Operating Temperature | -20 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Style | Curved Rocker |
| Electrical Life | 10000 |
| Product Length | 31.5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 25.2 |
| Product Height | 31.5 |
| Base/Housing Material | N/A/Nylon 6/6 |
| Maximum AC Voltage Rating | 250@(CSA/UL) |
| Contact Plating | Silver |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Maximum Current Rating | 16@125VAC@(CSA/UL) |
| Actuator Material | Polycarbonate |
| Contact Material | Silver |
| Unit Pack | 1 |
| MOQ | 1000 |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 16A (AC) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Color - Actuator/Cap | Green |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 30.40mm x 22.20mm |
| Illumination Voltage (Nominal) | 250 VAC |
| Circuit | DPST |
| Illumination Type, Color | Neon, Green |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating AC | 125 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Contact Rating | 16 A at 125 V |
| Color | Black |
| Series | CN |
| Contact Form | DPST |
| Illumination Color | Green |
| Mounting Style | Panel |
| Actuator | Rocker |
| Illumination | Neon |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话