所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Standard Package | Tape & Reel |
| EU RoHS | Compliant |
| Function | Bridge, USB to UART |
| Protocol | USB |
| Supplier Device Package | 28-QFN (5x5) |
| Standards | USB 2.0 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 11.3mA |
| Voltage - Supply | 1.8V, 3 V ~ 3.6 V |
| Interface | UART |
| Package/Case | 28-VFQFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | HID USB to UART Bridges |
| Series | CP2110 |
| Number of I/Os | 10 |
| Interface Type | UART |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | QFN-28 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Supply Current | 11.3 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Pin Ct. | 28 |
| Package Type | QFN |
| Temp Range | -40 to 85C |
| NDA | N |
| NCNR | N |
咨询QQ
热线电话