所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 25V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 13V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 12V |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 12pF @ 1MHz |
| Standard Package | 4,000 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 25W |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 1A (8/20µs) |
| Package/Case | 0402 (1006 Metric) |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Clamping Voltage | 25 V |
| Pd - Power Dissipation | 25 W |
| Factory Pack Quantity | 5000 |
| Series | CPDQR12V |
| Brand | Comchip Technology |
| Vesd - Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Cd - Diode Capacitance | 12 pF |
| Ipp - Peak Pulse Current | 1 A |
| Breakdown Voltage | 13 V |
| Vesd - Voltage ESD Air Gap | 16 kV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOD-923F |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
咨询QQ
热线电话