所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | ESD Suppressors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Breakdown Voltage | 6.1 V |
| Capacitance | 60 pF |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-23 |
| Power Dissipation Pd | 225 mW |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Clamping Voltage | 8 V |
| Operating Voltage | 1.2 V |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 10V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.1V |
| Unidirectional Channels | 2 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V |
| Applications | General Purpose |
| Standard Package | 3,000 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 80W |
| Type | Zener |
| Other Names | 641-1298-2 |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 8A (8/20µs) |
| Package/Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Series | CPDT-5V0 |
| Brand | Comchip Technology |
| Vesd - Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Cd - Diode Capacitance | 60 pF |
| Ipp - Peak Pulse Current | 8 A |
| Vesd - Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Pd - Power Dissipation | 80 W |
| Polarity | Unidirectional |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
咨询QQ
热线电话