所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size / Dimension | 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) |
| Resistance (Ohms) | 261k |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Standard Package | 10,000 |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Height | 0.020" (0.50mm) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Tolerance | ±1% |
| Composition | Thick Film |
咨询QQ
热线电话