所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Case Size | 0603 |
| Type | Thick Film |
| Resistance Value | 261 KOhm |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 1/10 W |
| Case Style | Molded |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Lead Finish | Tin/Lead |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 261k |
| Features | Automotive AEC-Q200 Qualified |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Height | 0.020" (0.50mm) |
| Size / Dimension | 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thick Film |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 5000 |
| Product | Thick Film Resistors SMD |
| Product Category | Thick Film Resistors |
| Voltage Rating | 75 V |
| Series | CRCW |
| Case Code - mm | 1608 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 155 C |
| Resistance | 261 kOhms |
| Unit Weight | 0.000071 oz |
| Case Length | 1.55 mm |
| Case Code - in | 0603 |
| Case Height | 0.45 mm |
| Package / Case | 0603 (1608 metric) |
| Case Width | 0.85 mm |
| RoHS | No RoHS Version Available |
咨询QQ
热线电话