所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Actuator Length | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Termination Style | Solder Lug |
| Number of Turns | Single |
| Temperature Coefficient | ±400ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Actuator Diameter | 0.197" (5.00mm) |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Actuator Type | Slotted Shaft |
| Standard Package | 500 |
| Rotation | 260° |
| Tolerance | ±20% |
| Size - Body | Round - 0.638" Dia x 0.264" L (16.20mm x 6.70mm) |
咨询QQ
热线电话