所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Step Down |
| Output Current | 6.5(Typ) A |
| Output Voltage | 15 V |
| Input Voltage | 60 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 100 W |
| Switching Regulator | Yes |
| Standard Package | Bulk |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Output - 1 @ Current (Max) | 15 VDC @ 6.5A |
| Package / Case | Module |
| Packaging | Bulk |
| Size / Dimension | 6.73" L x 4.37" W x 2.06" H (171.0mm x 111.0mm x 52.2mm) |
| Efficiency | 84% |
| Power (Watts) | 100W |
| Approvals | CE, CSA, EN, IEC, TUV, UL |
| Voltage - Input | 28 ~ 140 V |
| Output | 15V |
| Operating Temperature | -25°C ~ 71°C |
| Power (Watts) - Max | 98W |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话