所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC |
| Type | Power Factor Correction Controller |
| Switching Frequency | 70 kHz |
| Start-up Supply Current | 0.068 mA |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Trays |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Maximum Power Dissipation | 600 mW |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Life | New At Mouser |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 70kHz |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Packaging | Bulk |
| Voltage - Supply | 7.9 V ~ 17 V |
| Mode | Discontinuous Conduction (DCM) |
| Current - Startup | 68µA |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| UVLO | :8.1V |
| Supply Voltage Min | :7.9V |
| Supply Voltage Max | :17V |
| Startup Current | :68µA |
| Operating Supply Current | :1.5mA |
| Digital IC Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :8 |
| Frequency | :70kHz |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :MSL 2 - 1 year |
| Base Number | :1601 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +125°C |
| Supply Voltage Range | :7.9V to 17V |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话