所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 48LQFP |
| Resolution | 24 Bit |
| Conversion Rate | 216 Ksps |
| Architecture | Delta-Sigma |
| Digital Interface Type | Serial |
| Number of Outputs per Chip | 8 |
| Output Type | Voltage |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Trays |
| Number of Bits | 24 |
| Number of Outputs and Type | 8 Voltage, Unipolar |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Sampling Rate (Per Second) | 216k |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Packaging | Tray |
| Number of Converters | 8 |
| Package/Case | 48-LQFP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 9.3 x 7.1 x 1.45mm |
| Height | 1.45mm |
| Length | 9.3mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Number of DAC Channels | 8 |
| Output Polarity | Bipolar |
| Package Type | LQFP |
| Pin Count | 48 |
| Power Supply Type | Single |
| Typical Single Supply Voltage | 5 V |
| Voltage Reference | Internal |
| Width | 7.1mm |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Product Category | Audio D/A Converter ICs |
| Maximum Power Dissipation | 390 mW |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Interface Type | Serial |
| Package / Case | LQFP-48 |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Number of DAC Outputs | 8 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resolution (Bits) | :24bit |
| Sampling Rate | :192kSPS |
| Input Channel Type | :Serial |
| Supply Voltage Range | :4.75V to 5.25V |
| Digital IC Case Style | :QFP |
| No. of Pins | :48 |
| Supply Current | :84mA |
| Operating Temperature Min | :-10°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| A/D / D/A Features | :Direct Stream Digital® mode (SACD)- Non-decimating volume control, On-chip 50 kHz filter, Dedicated inputs, microcontroller or stand-alone operation, 2 mute output pins, Supports industry-standard TDM interface |
| Base Number | :4385 |
| IC Case Style | :QFP |
| IC Generic Number | :4385 |
| Logic Function Number | :4385 |
| No. of Bits | :24 |
| No. of Channels | :8 |
| No. of DACs | :8 |
| Oversampling Rate | :192 kHz |
| Supply Voltage Max | :5.25V |
| Supply Voltage Min | :1.71V |
| Supply Voltage Range - Digital | :1.71V to 5.25V, 2.37V to 2.63V |
| Termination Type | :SMD |
| Total Harmonic Distortion | :-100dB |
| Weight (kg) | 0.007407 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话