所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Number of PWM Outputs | 1 |
| Adjustable Output | Yes |
| Output Current | 200 mA |
| Output Voltage | -0.3 to 20 V |
| Switching Frequency | 440 kHz |
| Operating Temperature | -40 to 135 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Fall Time | 25 ns |
| Rise Time | 45 ns |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Current Mode PWM Controllers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 7.7 V to 20 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Operating Temperature | + 135 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Topology | Flyback, Forward |
| Output Current | 200 |
| Switching Frequency | 440 |
| Rise Time | 45 |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 135 |
| Control Method | Current Mode PWM Controller |
| Synchronous Pin | No |
| On/Off Pin | No |
| Package Length | 5(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 7.7 |
| Pin Count | 8 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Output Voltage | -0.3 to 20 |
| Fall Time | 25 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 20 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Duty Cycle | 85% |
| Flyback | Yes |
| Buck | No |
| Cuk | No |
| Boost | No |
| Isolated | Yes |
| PWM Type | Current Mode |
| Frequency - Max | 440kHz |
| Voltage - Supply | 7.6 V ~ 20 V |
| Inverting | No |
| Doubler | No |
| Divider | No |
| Other Names | CS5124XDR8GOSTR |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Type | Current Mode PWM Controllers |
| Series | CS5124 |
| Brand | ON Semiconductor |
咨询QQ
热线电话