所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | DC/DC Switching Regulators |
| RoHS | No |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Packaging | Tube |
| Life | Obsolete |
| Number of Outputs | 1 |
| Synchronous Rectifier | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 520kHz |
| Standard Package | 98 |
| Supplier Device Package | 8-SOIC N |
| Current - Output | 1.5A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| PWM Type | Hybrid |
| Type | Step-Down (Buck) |
| Voltage - Input | 4.5 V ~ 40 V |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话