所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Type | Step Down |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Output Current | 1.5(Min) A |
| Operating Supply Voltage | 3.3 to 6 V |
| Minimum Input Voltage | 4.5 V |
| Maximum Input Voltage | 40 V |
| Switching Frequency | 594 kHz |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | SOIC N |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Standard Package Name | SOIC |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Switching Frequency | 594 |
| Switching Regulator | Yes |
| Packaging | Rail |
| Maximum Output Current | 1.5(Min) |
| Package Width | 4(Max) |
| Minimum Input Voltage | 4.5 |
| PCB | 8 |
| Package Length | 5(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Input Voltage | 40 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Synchronous Rectifier | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 520kHz |
| Supplier Device Package | 8-SOIC N |
| Current - Output | 1.5A |
| PWM Type | Hybrid |
| Voltage - Input | 4.5 V ~ 40 V |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 5 x 4 x 1.5mm |
| Height | 1.5mm |
| Length | 5mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Maximum Switching Frequency | 594 kHz |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Output Type | Fixed |
| Package Type | SOIC |
| Regulator Function | Buck Controller |
| Width | 4mm |
| Product | Switching Regulators |
| Product Category | Voltage Regulators - Switching Regulators |
| Output Current | 1.5 A |
| Factory Pack Quantity | 98 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 40 V |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Input Voltage MIN | 4.5 V |
| Supply Current | 6.25 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Topology | Buck |
| 最大输出电流 | 1.5A |
| 输出数目 | 1 |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 开关调节器 | 是 |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 高度 | 1.5mm |
| 最高开关频率 | 594 kHz |
| 宽度 | 4mm |
| 封装类型 | SOIC |
| 最小输入电压 | 4.5 V |
| 调节器功能 | 降压控制器 |
| 引脚数目 | 8 |
| 长度 | 5mm |
| 输出类型 | 固定 |
| 最大输入电压 | 40 V |
| 尺寸 | 5 x 4 x 1.5mm |
咨询QQ
热线电话