所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24SOIC |
| Resolution | 24 Bit |
| Sampling Rate | 192 ksps |
| Number of Analog Inputs | 2 |
| Architecture | Delta-Sigma |
| Digital Interface Type | Serial |
| Input Type | Voltage |
| Sample and Hold | Yes |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Sampling Rate (Per Second) | 192k |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 3.3V, 5V |
| Type | ADC, Audio |
| Package/Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 15.6 x 7.6 x 2.35mm |
| Height | 2.35mm |
| Input Signal Type | Differential |
| Length | 15.6mm |
| Maximum Operating Temperature | +70 °C |
| Minimum Operating Temperature | -10 °C |
| Number of ADCs | 2 |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 24 |
| Power Supply Type | Single |
| Typical Single Supply Voltage | 5 V |
| Width | 7.6mm |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Conversion Rate | 192 KSPs |
| Product Category | Audio A/D Converter ICs |
| Factory Pack Quantity | 31 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of ADC Inputs | 2 |
| Power Consumption | 135 mW |
| SNR | 114 dB |
| Package / Case | SOIC-24 |
| Supply Voltage - Max | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min | 4.75 V |
| Number of Converters | 2 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Sampling speed | 192ksps |
| Case | SO24 |
| Converter resolution | 24bit |
| Multiplicity | 1 |
| Integrated circuit type | A/D converter |
| Gross weight | 0.48 g |
| Number of channels | 2 |
| Supply voltage | 2.37...5.25V DC |
| Mounting | SMD |
| Interface | Serial |
| Collective package [pcs] | 50 |
| spg | 50 |
| 采样率 | 192ksps |
| 输入信号类型 | 差分 |
| 典型单电源电压 | 5 V |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 分辨率 | 24 位 |
| 引脚数目 | 24 |
| 高度 | 2.35mm |
| 输入类型 | 电压 |
| 最低工作温度 | -10 °C |
| 电源类型 | 单 |
| 最高工作温度 | +70 °C |
| 宽度 | 7.6mm |
| 封装类型 | SOIC |
| 模数转换器数目 | 2 |
| 长度 | 15.6mm |
| Board Level Components | Y |
| 数字式接口类型 | 串行 |
| 尺寸 | 15.6 x 7.6 x 2.35mm |
| 结构 | Delta Sigma |
| Product | Audio ADCs |
| Brand | Cirrus Logic |
| Input Voltage | 5.65 V |
| Interface Type | Serial |
| Series | CS5361 |
咨询QQ
热线电话